Legendy

Outdoorové Legendy zde uvedené jsou vybrané, bez ohledů na věk, pohlaví nebo dosažené úspěchy (výškové metry, rychlost sjezdu, počet salt či mistrovské tituly...), pouze podle jednoduchého klíče. Jsou to Legendy, na kterých se všichni shodnou. Třeba jako ti, kteří jako první stanuli na vrcholu Mount Everestu 29. května 1953 - Novozélanďan Edmund Hillary a nepálský šerpa Tenzing Norgay. Teď si připomínáme 60 let od jejich úspěchu. Při té příležitosti si vzpomeňme na 15. října 1984, kdy vystoupili na vrchol první českoslovenští horolezci – Zoltán Demján a Jozef Psotka. Jako první český horolezec stanul na vrcholu v roce 1991 Leopold Sulovský, společně s Italem Battistou Bonali.

A naše žijící legendy? Tam je klíč také jednoduchý. Dosáhly něčeho výjimečného, čeho nikdo normální nedosáhne a staly se patronem některé z tras Outdoor Legend.cz  a zveřejnily svůj výkon na ní :-).

Podívejte se, za jaký čas zaběhnul Milan Wlasák trasu "Pačesovy útrapy" na Vysokou 1024 m.n.m. a zpátky a kolik při tom podle sports-tracker.com tepal...

 

PS: Na dotaz, kdy si přečtete rozhovor i s ostatními Legendami je jednoduchá odpověď - až pokřtí vlastnítrasu na OutdoorLegend.cz  :-)  A o tom vás budeme vždy informovat a těšit se, že přijdete na Křest a OutdoorLegend party !

Milan Wlasák

Registrace Legend

Kontaktujte nás